Naše osobnosti


Předseda MZH
hysek (@) moravskehnuti.cz

pedagog, 39 let, zastupitel MČ Brno-Královo Pole

Mgr. Ondřej Hýsek, Ph.D.

Moravský politik, historik a pedagog na škole Akademia Gymnázium, ZŠ a MŠ, jejímž je spolumajitelem, zástupcem ředitele a zabývá se především výukou moravských zemských dějin na gymnáziu. Je ženatý, má dvě děti.

Od roku 2014 zastává jako člen klubu „Zelená pro Královo Pole“ funkci zastupitele brněnské městské části Královo Pole, kde je předsedou Školské komise, Sociální komise, členem Finančního výboru a Redakční rady. Je předsedou Moravského zemského hnutí.Místopředseda MZH
pavel.trcala (@) moravskehnuti.cz

horolezec, majitel sportovní firmy,
40 let

Pavel Trčala, M.A.

Pavel Trčala se narodil v Brně, v srdci Československa, když tato země ještě ležela za železnou oponou. Jako teenager našel nový domov v Americe, kde studoval na Americké Univerzitě ve Washingtonu, pracoval pro Světovou banku ve Washingtonu, a také v Africe. V roce 2005 se Pavel stal nejmladším československým horolezcem v historii na vrcholu Mount Everestu. 

Lyžaři v Brně znají zejména jednodenní lyžařské zájezdy CITY SKI, které Pavel Trčala jako bývalý závodní lyžař a obrovský lyžařský nadšenec organizuje do mnoha lyžařských středisek. 

Pavel je nadšencem také do vodních sportů a každý rok je oficiálním vlajkonošem před ohňostroji na Brněnské přehradě. V roce 2016 se mu po mnoha letech snažení podařilo postavit vlek pro vodní lyžování a wakeboarding na Brněnské přehradě. Pro zahraniční televizi o vodních sportech připravuje Pavel cestovatelský seriál. Při hledání větru a vln Pavel navštívil více než sto zemí světa.člen rady MZH
vladan.sevcik (@) moravskehnuti.cz

Výcvikový inženýr
44 let

Ing. Vladan Ševčík

Pracuje jako výcvikový inženýr-expert v Centru přípravy personálu jaderných elektráren v Brně. Je ženatý, má dvě děti a bydlí v Olšanech nedaleko Brna.

Zajímá se o lidi a politiku doma na Moravě i v zahraničí. Je pragmatik se zaměřením na logiku a funkčnost systému.

Má rád moderní technologie a dobrá vína. Relaxuje prací ve vinohradě, jízdou na kole a při volejbale.člen rady MZH
kamil.albrecht (@) moravskehnuti.cz


lektor, vizionář
39 let

Mgr. Kamil Albrecht

Věnuje se propojování moderních technologií a tradičních pedagogických postupů. Hledá nové postupy, metody a formy vzdělávání, především dospělých, v současné informačně přehlcené společnosti. Pracoval jako vedoucí vzdělávání v obchodní společnosti. 
V současnosti vede vlastní nezávislý tým.

Je moravským a brněnským patriotem, zajímá se o historii, současnost i budoucnost moravské země.

Angažuje se také v mládežnické organizaci, pořádá tábory a akce pro děti a mládež.
Je ženatý, má dvě děti.