free html web templates

Pavel Trčala

Senátor pro Brno


Pavlova životní cesta

Mobirise

Studium

Pavel Trčala se narodil v Brně, v srdci Československa, když tato země ještě ležela za železnou oponou. Po maturitě na Biskupském gymnáziu v Brně získal stipendium na studium ve Spojených státech, kde vystudoval mezinárodní ekonomii na Saint Norbert College ve Wisconsinu a ekonomii a na American University ve Washingtonu.

Mobirise

Mezinárodní zkušenosti

Pavel pracoval v Instututu mezinárodní ekonomie a ve Světové bance ve Washingtonu. V hlavním městě Spojených států měl možnost setkávat se s americkými i zahraničními ekonomickými i politickými lídry. Následně pomáhal s rozvojovými projekty v Africe a také v oblasti řízení rizik v City v Londýně. Díky jazykovým schopnostem konzultoval také pro firmy investující v rizikových teritoriích v Africe, Asii a v Latinské Americe.

Mobirise

Everest

V roce 2005 se Pavel stal nejmladším československým horolezcem a doposud jediným Brňanem v historii na vrcholu Mount Everestu. Jako jediný Čechoslovák Pavel také lyžoval na Everestu a prokázal tak svou schopnost uspět v extrémních prostředích. Pavel by nebyl prvním horolezcem v Senátu. V roce 2012 byl zvolen senátorem za Ostravu pan Leopold Sulovský, který taktéž vystoupil na Mount Everest.

Mobirise

Lyžování

Po studiu a práci v zahraničí se Pavel vrátil do rodného Brna a založil sportovní firmu. Lyžaři v Brně znají zejména jednodenní lyžařské zájezdy CITY SKI, které Pavel Trčala jako bývalý závodní lyžař a obrovský lyžařský nadšenec organizuje do mnoha lyžařských středisek.
Více info na: www.cityski.cz

Mobirise

Sjezdovka

Brno má dlouhou lyžařskou tradici a v historii byly na území města různé možnosti pro sjezdové lyžování. V současné době však v Brně sjezdovka chybí a Pavel se ji již téměř deset let snaží prosadit v oblasti Rokle u Brněnské přehrady. Projekt SKI PRIGL má podporu brněnské lyžařské veřejnosti, lyžařských oddílů, Svazu lyžařů i vysokých škol.  Avšak svah je ve správě státního podniku Lesy ČR a tam tento projekt stále blokují. Pavel je frustrován, že o brněnských záležitostech rozjodují úředníci v ústředí v Hradci Králové a na ministerstvu v Praze. O věcech na Moravě by se mělo rozhodovat na Moravě! Více o projektu sjezdovky zde: www.skiprigl.cz

Mobirise

Brněnská přehrada

Pavel je nadšencem také do vodních sportů a každý rok je oficiálním vlajkonošem před ohňostroji na Brněnské přehradě. V roce 2016 se mu po mnoha letech snažení podařilo na brněnském moři postavit vlek pro vodní lyžování a wakeboarding. Za několik sezon se na tomto vleku naučily jezdit po vodě stovky dětí. Areál CITY WAKE si užijí i dospělí například v rámci firemních akcí, protože speciální liniový vlek umožňuje plynule měnit rychlost podle zkušeností a dovedností jezdce a k dispozici jsou i populární paddleboardy. Více info na: www.citywake.cz 

Mobirise

Městská pláž

V rámci kancelářského komplexu Spielberk Office Centre provozoval Pavel areál pro beach volejbal a od roku 2009 se snaží o resuscitaci nedalekých opuštěných pozemků v okolí ulice Opuštěná. Jeho projekt CITY BEACH byl vybrán v nabídkovém řízení v době kdy na pozemcích byly náletové dřeviny, zbytky betonů a skel a kolem byly rezavé vlnité plechy. Pavel však viděl potenciál tohoto místa s vyhlídkou na brněnské dominanty a buduje u řeky Svratky sportovní areál. V roce 2017 byly postaveny čtyři kurty pro beach volejbal a aktuálně se dokončuje zázemí. Pavel má sen, aby i sousední pozemky byly zachráněny a vznikl na nich park, který nazývá Jižánky. Více informací naleznete na: www.citybeach.cz

Mobirise

Cestování

Pro zahraniční televizi o vodních sportech připravuje Pavel cestovatelský seriál. Při hledání větru a vln Pavel navštívil více než sto zemí světa. Seriál si můžete také pustit v anglické i české verzi v autobusech a vlacích RegioJet. Více na: www.travelwithpavel.net

"Senátor může vyburcovat ostatní, aby se zamysleli nad věcmi, které jsou pro společnost důležité. Senátor musí být lídrem, musí mít energii, přehled a silné morální hodnoty. Přesně takovým senátorem chci být."

Pavel Trčala

12. 9. 2018

Proč volit Pavla

Energie
Pavel Trčala je mladší než ostatní Senátoři. V březnu 2018 mu bylo čtyřicet let a přesně tak splňuje věkový limit. Až do roku 2018 nebyl členem žádné politické strany. V roce 2018 se stal členem Moravského zemského hnutí a na ustavujícím sněmu byl zvolen místopředsedou. Pavel není vyčerpaný věkem ani politickou minulostí!

Přehled
Pavel Trčala je světovější než ostatní kandidáti. Mluví sedmi jazyky, studoval v USA a při pracovních a sportovních aktivitách doposud navštívil 127 zemí světa. Pavel má přehled!

Mobirise

Brno
Pavel Trčala je opravdovým brněnským kandidátem. Ostatní kandidáti nepocházejí z Brna. Pan Bek by měl se vší úctou hledat voliče ve Šternberku, odkud pochází. Navíc, až do loňského roku fakticky bydlel a měl trvalé bydliště na Hodonínsku a do Brna jen dojížděl. Pan Balík pochází ze Znojma, pan Ostrý je Nového Města a dlouho žil v Praze. Pan Kosorin je ze Šumperka, pan Špilar je z Pardubic a dlouho žil v Českých Budějovicích. Tito kandidáti mají jistě jiné zajímavé kvalifikace, ale ta hlavní jim chybí. Nejsou a nikdy nebudou opravdovými Brňáky. Pavel Trčala pochází z ulice Veveří a na Veveří žili jeho rodiče a prarodiče. Pavel může jako jediný reprezentovat Brno, je to opravdový Brňák.

 

Morava
Pavel Trčala je jediným kandidátem, který bojuje za Moravu a bude hájit moravské zájmy v Praze. Uvědomuje si, že Morava nepotřebuje Prahu, ale Praha potřebuje Moravu. Pavel bude bojovat se vší vervou, aby se Moravě neříkalo Čechy a aby bylo obnoveno spravedlivé zemské zřízení. Pavel se nebude klanět, ale bude bojovat za autonomii Moravské země.

Program

Pavel Trčala považuje za férové říct svým voličům předem své názory na důležité společenské otázky. Níže si můžete přečíst jeho odpovědi. Pokud se chcete zeptat na určitou věc, napište a odpověď zveřejníme na těchto stránkách.

Migrace

Betonová zeď u Břeclavi! Postavme zeď na soutoku Moravy a Dyje, přes kterou přelezou jen ti nejzdatnější arabští hoši. Bude fungovat jako výběrová zkouška fyzických zdatností. Tlustoprdy přece nechceme! Navíc, vysoká zeď z kvalitního betonu, zabrání povodním a dá mimosezónní kšeft stavebním magnátům. Dobře, taková zeď je blbost a jistě se nechceme se vracet k dobám železné opony, ale:

• vítejme ty imigranty, kteří mají podobný jazyk, víru, hodnoty a pracovní morálku, vítejme špičkové kvalifikované pracovníky
• budujme naše tradice založené na křesťanské historii Evropy
• respektujme islám v jeho tradičním arabském, africkém, asijském prostředí, avšak buďme opatrní před sílícími islámskými vlivy v Evropě 

Rodina

Oktávku v kůži za každou narozenou holčičku a Kodiaq s výkonem nejméně dvě stě koní za každého nového chlapečka. Podpoříme porodnost a německý automobilový průmysl zároveň. Bohužel, to asi nezařídím, ale budu se snažit o to, abychom:

• podporovali manželství a rodiny s dětmi
• poskytovali konzultace a podporu ženám uvažujícím o potratech například ze sociálních nebo kariérních důvodů
• umožňovali rodičům střídavou péči, protože děti potřebují oba rodiče 

Byznys

Trafiku pro každého důchodce! Nejlépe na Čáře nebo na Mendláku a k tomu denní tisk zdarma. Když můžou dávat noviny zadarmo do autobusu a vlaku, tak proč by za to měl trafikant platit! Bohužel, to nezařídím, ale budu se snažit o:

• větší svobodu pro malé podnikatele
• přísnější dozor nad velkými žraloky
• investiční pobídky stejné pro všechny 

Development

Zákaz polystyrenu a plastových oken! Konec tohoto postkomunistického zvěrstva! Používejme přírodní materiály a nedusme se v umělohmotných krabicích! Bohužel, to asi nezařídím, ale budu se snažit o:

• omezení výstavby na zelené louce
• podporu přeměny brownfieldů
• ekonomický a kulturní rozvoj menších měst, aby lidé mohli žít tam, kde se narodili a nemuseli se stěhovat do velkých měst, tak jako například ostatní kandidáti 

Energetika

Zdarma šťáva do každé rodiny! Maminka chce žehlit, tatínek chce vrtat a děti si chtějí pouštět autodráhu. Zdarma elektřina by neprospěla nikomu, ale budu se snažit o:

• důsledné vyšetřování solárních podvodů
• zákaz stavby solárních panelů na úrodné půdě
• rozvoj vodních elektráren 

Infrastruktura

Zdarma lety na Měsíc! Byli jste v Jugošce, v Bulharsku aj v Řecku? Dejte si příští léto měsíc na Měsíci a v hokně Vám budou závidět Vaši měsíční dovolenou. Zejména proto, že jim šéf povolil pouze dva týdny! No, dovču na Měsíci Vám asi nezařídím, ale budu se snažit, abychom se dostali:

• vlakem do Vídně pod hodinu
• dálnicí do Vídně a do Wroclawi
• cyklostezkami do práce i za zábavou 

Zdravotnictví

Zdarma dvaadvacetiletá blond absolventka lékařské fakulty v Kyjevě, Lvově nebo Užhorodě pro každého pacienta trpícího krizí středního věku. Bohužel, to asi padesátiletým voličům, kteří již mají Mercedes i vilu ve čtvrti a i přesto jim v životě furt něco chybí, nezařídím, ale:

• zrušme systém různých zdravotních pojišťoven, který je zbytečný a nepřehledný a zaveďme jednotné povinné zdravotní pojištění
• motivujme absolventy lékařských fakult, aby neodcházeli do zahraničí
• snažme se udržet zdravotnická zařízení i v menších obcích 

Školství

Šestimístné platy pro učitele a garantované teplé místečko pro každého držitele vysokoškolského titulu z pletení košíků! Vysoké platy učitelům jen tak nezařídíme a ruku na srdce, pane Beku, některé obory vysokých škol pouze plýtvají státní kasu. Musíme se snažit o:

• zvýšení počtu svářečů, soustružníků, instalatérů, strojních inženýrů a dalších technických řemesel a profesí
• rozvoj kritického myšlení a na všech stupních škol a revizi státem dotovaných vysokoškolských oborů, které jen uměle vytvářejí počty studentů
• povinné vysílání televizních programů s možností přepnutí n originální znění a tedy automatické zlepšování jazykové vybavenosti obyvatelstva

Zemědělství

Zákaz prodeje moravské úrodné půdy nizozemským konglomeracím a pražským špekulantům. Naše automobilky, banky, supermarkety, továrny mají zahraniční majitele. Nyní nám berou i naši půdu, protože je necháme. Bohužel, tyto ztráty můžeme omezit jen těžko, ale můžeme:

• motivovat obyvatele k práci v zemědělství a posilovat jejich vztah k půdě jako zdroji obživy
• podporovat potravinovou soběstačnost a místní zdroje
• podporovat vznik nových vinohradů na Moravě

Korupce

Useknout ruku za úplatek! Důsledně sekejme končetiny všem, kteří dávají úplatky. Někteří občané tak skončí jako trupíci a tím bude výrazně omezena jejich možnost dávat další úplatky. Podpoří to také výrobce bidetů! No dobře, to asi neprojde, ale:

• vyučujme byznys etiku již na základních školách
• podpořme protikorupční kampaně
• dohlédněme i na korupci v soukromých firmách 

Sport

Ledovec u Vyškova! Stavíte garáž v Kohótkách a nevíte, kam odvézt zeminu ze základů? Do Vyškova! Nahrneme kopec tři tisíce metrů vysoký a vybudujeme treningové centrum pro nadějné brněnské sjezdaře! A název města Vyškov bude mít konečně plnohodnotný význam! Bohužel, to se asi nepodaří, ale snažme se:

• podporovat sporty v přírodě
• motivovat mládež k aktivitě nejen při videohrách
• stavět hřiště dostupná zdarma dětem v každé čtvrti 

Sociální sítě

Zakázat Facebook do patnácti let! Nechme děti, ať si hrají venku! Zakázat Tinder pro ženaté a vdané! Nevěra ničí rodiny! Bohužel, to se nám asi nepodaří, ale můžeme:

• motivovat rodiče, aby byli sami příkladem, a aby varovali a ochránili děti před závislostí na sociálních sítích
• kontrolovat a reportovat šikanu, pomluvy, vyhrožování na sociálních sítích
• vysvětlovat dětem nebezpečí, která se skrývají za obrazovkou počítače nebo displejem mobilu 

Mobirise

Jak volit ?

České republice vládne Slovák z Prahy. Ostatní kandidáti do Senátu ČR za Brno-město paradoxně nepocházejí z Brna. Chcete, aby Brno zastupoval opravdový Brňák, který bude hájit moravské zájmy? Volte Pavla Trčalu! Vyberte volební lístek číslo čtyři. 

Volit můžete, pokud je vám 18 a více let a máte trvalé bydliště v městských částech Brno-střed, Kohoutovice, Nový Lískovec, Starý Lískovec, nebo Bosonohy.

V případě, že bydlíte jinde, řekněte známým a příbuzným, kteří bydlí ve výše zmíněných městských částech. 

Volí se v pátek 5. října a v sobotu 6. října 2018

 

Sdílejte tuto stránku

Napište Pavlovi

Máte na Pavla nějaké otázky, chcete ho podpořit nebo navrhnout nějaké další téma, kterému by se měl věnovat ?

 

© Zadavatel a zpracovatel Moravské zemské hnutí  

Kontakt

Email: pavel.trcala@moravskehnuti.cz                     

Zajímavé odkazy

Moravské zemské hnutí