volby koalice

Jdeme do toho! Moravské zemské hnutí kandiduje do krajů i senátu.

Moravské zemské hnutí vysílá svoje kandidáty do krajských zastupitelstev i do senátu. Postupnými kroky spějeme k tomu, aby se naše krásná zem postavila na vlastní nohy.

Vlajkovou lodí našeho hnutí v letošních volbách do krajských zastupitelstev je silná široká koalice Spolu pro MoravuJihomoravském kraji. MZH na předních příčkách kandidátky reprezentuje Jiří Kacetl (6. místo, člen MZH), znojemský zastupitel, historik a překladatel. Koalici, kterou kromě MZH tvoří TOP 09, Zelení, Idealisté a LES, spojuje hluboký vztah a respekt k Moravě a ve volbách cílí na dvouciferný zisk. „Znojemsko od vzniku Jihomoravského kraje v mnoha ohledech stále zaostává. S dobrým železničním spojením s Brnem nebo Vídní se vydáme na správnou cestu k prosperitě a překonání hranic, především těch v našich hlavách“, uvedl Kacetl.

Jiří Kacetl na zahájení kampaně Spolu pro Moravu

„Akutní problémy musíme řešit teď a tady, proto ve volbách nabízíme moravské veřejnosti osvědčené kandidáty z komunální politiky a profesně zdatné osobnosti. Zároveň chceme provést důkladnou analýzu fungování současného systému regionální samosprávy v ČR, zda skutečně respektuje územně-občanský princip a je svojí kvalitou srovnatelná se systémy ve vyspělých evropských státech, a poté navrhnout řešení zlepšení nynějšího stavu“, doplnil Ondřej Hýsek, předseda MZH.

Kandidátku MZH v Kraji Vysočina, který je zvláštně rozkročen na Moravu i do Čech, vede zastupitel a novinář Petr Chňoupek (člen MZH). Kandidátka spojuje mnoho osobností, mimo jiné z řad starostů a dalších komunálních politiků. Pod programovým heslem „Prolomíme hranice!“ představí MZH Západní Morava návrhy na řešení zásadních dopravních, ekologických, kulturních, vzdělávacích nebo sociálních problémů. „Nebylo správné roztrhat Moravu do krajů, které nedokázaly našemu regionu ani zajistit klíčovou dopravní obslužnost. Pokud by se Dačicko jako první krok k nápravě škod chtělo připojit k našemu kraji, uvítáme je s otevřenou náručí“, řekl Chňoupek.

S tímto požadavkem souzní kandidátka MZH v Jihočeském kraji, která jde do voleb pod heslem „Dačicko není v Čechách!“. Jihočeský kraj totiž nelogicky zahrnuje i část jihozápadní Moravy s jednoznačnou spádovostí do moravských center. Připojením Dačicka ke Kraji Vysočina se mimo jiné obnoví životně důležitá regionální dopravní spojení, scelením jihozápadní Moravy přestane být tento krásný kout naší země umělou periferií Jihočeského kraje. Kandidátku MZH na Dačicku vede Bohumil Šuhaj (člen MZH), dačický zastupitel a pedagog. „Naší snahou je, aby se věci vrátily k normálu. Dačicko není v Čechách, naší zemí je Morava,“ uvedl Šuhaj.

brněnském senátním obvodě (č. 60) bude za MZH kandidovat sportovec a podnikatel Pavel Trčala (člen MZH), nadšený příznivec obnovy moravské zemské samosprávy. „Chci pro vás pracovat jako skutečně moravský senátor, ne pouze jako senátor z Moravy. V Senátu otevřu debatu o obnově zemí Čechy, Morava a Slezsko, které byly protiprávně zrušeny v době komunistické totality,“ sdělil Trčala.

Ve zlínském senátním obvodě (č. 78) se rozhodl pro kandidaturu za MZH nezávislý kandidát Jan Šťovíček, prezident Autoklubu České republiky. Jako člověk se smyslem pro fair play fandí myšlence obnovy moravské samosprávy. „Jako právník mám pochopení pro Moravu a touhu občanů po obnově našich zemí. Jako sportovec věřím, že je nutné pískat rovinu, a to i v oblasti samosprávy. Valašsku nabízím své celoživotní manažerské zkušenosti,“ uvedl Šťovíček.

Olomouckém kraji podporuje MZH kandidátku Koruny české, která dlouhodobě prosazuje myšlenku obnovy zemského zřízení. V Pardubickém kraji se MZH rozhodlo kandidátku nepostavit jako vyjádření respektu hejtmanovi Martinu Netolickému za to, že ještě do voleb vyznačí zemskou hranici Čech a Moravy na území kraje. MZH bude do budoucna usilovat o získání politických partnerů i na území současného Moravskoslezského kraje.

Foto: Spolu pro Moravu

2 komentář

  1. Pane doktore Šťovíčku, to snad nemyslíte vážně. Vy, pražák, chcete něco udělat pro nás Zlíňáky? Co jste pro nás udělal doposud? NIC. Jak jste třeba pomohl mně, dlouholetému členu Svazarmu a pak AK, když mi za práci na Barumce nezaplatil jeden bolševický papapáš a já vás požádal o pomoc. Vykašlal jste se na mně. Doufám, že nebude senátorem a ani prezidentem autoklubu a budete si řešit jen ty své pražské sportovní primadony. S úctou Dr. Alex Čapka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *