Předseda MZH
hysek (@) moravskehnuti.cz

pedagog, zastupitel MČ Brno-Královo Pole

Mgr. Ondřej Hýsek, Ph.D.

Moravský politik, historik a pedagog na škole Akademia Gymnázium, ZŠ a MŠ, jejímž je spolumajitelem, zástupcem ředitele a zabývá se především výukou moravských zemských dějin na gymnáziu. Je ženatý, má dvě děti.

Od roku 2014 zastává jako člen klubu „Zelená pro Královo Pole“ funkci zastupitele brněnské městské části Královo Pole, kde je předsedou Školské komise, Sociální komise, členem Finančního výboru a Redakční rady. Je předsedou Moravského zemského hnutí.Místopředseda MZH
pavel.trcala (@) moravskehnuti.cz

horolezec, majitel sportovní firmy,

Pavel Trčala, M.A.

Pavel Trčala se narodil v Brně, v srdci Československa, když tato země ještě ležela za železnou oponou. Jako teenager našel nový domov v Americe, kde studoval na Americké Univerzitě ve Washingtonu, pracoval pro Světovou banku ve Washingtonu, a také v Africe. V roce 2005 se Pavel stal nejmladším československým horolezcem v historii na vrcholu Mount Everestu. 

Lyžaři v Brně znají zejména jednodenní lyžařské zájezdy CITY SKI, které Pavel Trčala jako bývalý závodní lyžař a obrovský lyžařský nadšenec organizuje do mnoha lyžařských středisek. 

Pavel je nadšencem také do vodních sportů a každý rok je oficiálním vlajkonošem před ohňostroji na Brněnské přehradě. V roce 2016 se mu po mnoha letech snažení podařilo postavit vlek pro vodní lyžování a wakeboarding na Brněnské přehradě. Pro zahraniční televizi o vodních sportech připravuje Pavel cestovatelský seriál. Při hledání větru a vln Pavel navštívil více než sto zemí světa.


Ing. Vladan Ševčík

Pracuje jako výcvikový inženýr-expert v Centru přípravy personálu jaderných elektráren v Brně. Je ženatý, má dvě děti a bydlí v Olšanech nedaleko Brna.

Zajímá se o lidi a politiku doma na Moravě i v zahraničí. Je pragmatik se zaměřením na logiku a funkčnost systému.

Má rád moderní technologie a dobrá vína. Relaxuje prací ve vinohradě, jízdou na kole a při volejbale.Moravský patriot,
amerikanista a lingvista

Ing. Jiří Pelka

Narodil se v Uherském Hradišti a na jeho moravské cítění mělo vliv jak jeho rodinné zázemí (otec byl členem Selské jízdy na Moravském Slovácku, rozpuštěné a zakázané jak nacisty, tak i po r. 1948 komunisty), tak i rok 1968 a 1989 s rostoucími snahami o moravskou emancipaci, které opakovaně narážely na odpor centralizovaného režimu

K moravskému cítění přispěl také dlouholetý pobyt v Bavorsku (Německo), ve státě Illinois (USA) a ve Vlámsku (Belgie).  Ve všech těchto zemích byl denně konfrontován s tím, že normální je ctít svou historickou zemi, svou kulturu a své vlastní tradice a na všech místních úřadech mít vyvěšenu modrobílou bavorskou nebo černo-žlutou vlámskou vlajku nebo vlajku státu Illinois. V současnosti bydlí přechodně ve Vlámsku a je lingvistou a amerikanistou na volné noze a v rámci svých znalostí a schopností pomáhá MZH v oblasti zahraničních styků, v neposlední řadě pokud jde o kontakty s Evropskou svobodnou aliancí, sdružující politická hnutí a strany bojující za práva nestátních národů, jako např. Skotů, Katalánců, Vlámů, Velšanů, Moravanů, Slezanů apod.

Copyright 2022 Moravské zemské hnutí. Web používá šablonu společností Blossom Themes.