Pavel Trčala, M.A.

Předseda MZH
pavel.trcala (@) moravskehnuti.cz

horolezec, majitel sportovní firmy,

Pavel Trčala se narodil v Brně, v srdci Československa, když tato země ještě ležela za železnou oponou. Jako teenager našel nový domov v Americe, kde studoval na Americké Univerzitě ve Washingtonu, pracoval pro Světovou banku ve Washingtonu, a také v Africe. V roce 2005 se Pavel stal nejmladším československým horolezcem v historii na vrcholu Mount Everestu. 

Lyžaři v Brně znají zejména jednodenní lyžařské zájezdy CITY SKI, které Pavel Trčala jako bývalý závodní lyžař a obrovský lyžařský nadšenec organizuje do mnoha lyžařských středisek. 

Pavel je nadšencem také do vodních sportů a každý rok je oficiálním vlajkonošem před ohňostroji na Brněnské přehradě. V roce 2016 se mu po mnoha letech snažení podařilo postavit vlek pro vodní lyžování a wakeboarding na Brněnské přehradě. Pro zahraniční televizi o vodních sportech připravuje Pavel cestovatelský seriál. Při hledání větru a vln Pavel navštívil více než sto zemí světa.


Ing. Vladan Ševčík

Pracuje jako výcvikový inženýr-expert v Centru přípravy personálu jaderných elektráren v Brně. Je ženatý, má dvě děti a bydlí v Olšanech nedaleko Brna.

Zajímá se o lidi a politiku doma na Moravě i v zahraničí. Je pragmatik se zaměřením na logiku a funkčnost systému.

Má rád moderní technologie a dobrá vína. Relaxuje prací ve vinohradě, jízdou na kole a při volejbale.Ing. Jiří Pelka

Moravský patriot,
amerikanista a lingvista

Narodil se v Uherském Hradišti a na jeho moravské cítění mělo vliv jak jeho rodinné zázemí (otec byl členem Selské jízdy na Moravském Slovácku, rozpuštěné a zakázané jak nacisty, tak i po r. 1948 komunisty), tak i rok 1968 a 1989 s rostoucími snahami o moravskou emancipaci, které opakovaně narážely na odpor centralizovaného režimu

K moravskému cítění přispěl také dlouholetý pobyt v Bavorsku (Německo), ve státě Illinois (USA) a ve Vlámsku (Belgie).  Ve všech těchto zemích byl denně konfrontován s tím, že normální je ctít svou historickou zemi, svou kulturu a své vlastní tradice a na všech místních úřadech mít vyvěšenu modrobílou bavorskou nebo černo-žlutou vlámskou vlajku nebo vlajku státu Illinois. V současnosti bydlí přechodně ve Vlámsku a je lingvistou a amerikanistou na volné noze a v rámci svých znalostí a schopností pomáhá MZH v oblasti zahraničních styků, v neposlední řadě pokud jde o kontakty s Evropskou svobodnou aliancí, sdružující politická hnutí a strany bojující za práva nestátních národů, jako např. Skotů, Katalánců, Vlámů, Velšanů, Moravanů, Slezanů apod.

Ondřej Hýsek předseda MZH

Mgr. Ondřej Hýsek, Ph.D.

Ředitel Gymnázia, ZŠ a MŠ Akademia

Popularizuje výuku moravských zemských dějin. Je zakládajícím členem MZH a pět let byl jeho předsedou. Dvakrát byl zvolen do zastupitelstva Králova Pole, působí v Komisi majetkové Rady města Brna. Propaguje proevropský regionalismus, prosazuje obnovu moravské zemské samosprávy, reprezentuje MZH u Evropské svobodné aliance. Je členem Revizní a rozhodčí komise MZH.