Cosi shnilého ve státě českém

Moravské zemské hnutí dlouhodobě upozorňuje na zpackanou reformu veřejné správy v ČR, která se neblaze projevuje v těchto hektických dnech. Máme tu slabé kraje a byrokraticky přebujelý a extrémně centralizovaný stát, který však disponuje našimi daněmi a který si uchvátil téměř všechny kompetence, na které si jen vzpomenete. A v koronavirové krizi neobstál.

Jak je možné, že armáda pražských úředníků a politiků ani náznakem nedokáže efektivně řešit současnou covidovou situaci? Proč se prezidentův premiér nezasadil o evropské řešení problému, když na něj sám nestačí? Jak to, že kraje nejsou efektivním nástrojem řešení krize, když jsou prý tak užitečné? Proč nejsou obnoveny země, které by z pohledu subsidiarity mohly postupovat účinněji a cíleněji? Proč Babišova vláda neodstoupí a nepřenechá krizový management skutečným odborníkům, když evidentně nejen kvůli svému chaotickému vystupování nemá důvěru veřejnosti?

Odmítáme mediální hysterii ničící psychiku zdravých lidí, odmítáme bilionové zadlužení s nejasným určením našich peněz. Vážíme se každého lidského života, nepouštíme se do polemik, kdo zemřel „na covid“ a kdo „s covidem“, nepohráváme si se statistikami a nemravným srovnáváním nesrovnatelného. Vážíme si práce především zdravotníků, všichni se musíme snažit zabránit kolapsu zdravotnictví u nás. Vyzýváme proto k respektování opatření, ovšem k jejich vydávání systematicky, promyšleně a na základě jasných dat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright 2022 Moravské zemské hnutí. Web používá šablonu společností Blossom Themes.