Odmítáme prohlášení předsedy PS Moravané k ruské invazi na Ukrajinu

Politická strana Moravané zveřejnila 4. března 2022 prohlášení svého předsedy Ctirada Musila k nynější situaci na Ukrajině, která čelí invazi ze strany Putinova Ruska. Tento text zcela odmítáme jako projev kolaborace s nepřátelskou velmocí a vylučujeme v dohledné době jakoukoliv spolupráci s PS Moravané.

Moravské zemské hnutí kategoricky odsuzuje prohlášení předsedy politické strany Moravané (PSM) Ctirada Musila ze dne 4. března, které bylo zveřejněno na webu zmíněného politického subjektu a jež zásadně překračuje meze morálních hodnot naší společnosti. Prohlášení předsedy PSM zcela pomíjí fakt, že 24. února 2022 armáda Ruské federace na rozkaz prezidenta Putina zaútočila na sousední stát bez vyhlášení války, dopouští se vražd a masového násilí na civilním obyvatelstvu Ukrajiny, vyhrožuje jadernou válkou a narušuje světový mír. Zcela překrucuje dějinná fakta, přesně v intencích Putinovy dezinformační kampaně, a takto omlouvá jeho zločiny, čímž se stává jejich spoluviníkem.

Toto prohlášení politické strany Moravané znemožňuje navázat jakoukoliv spolupráci mezi našimi subjekty, dokud bude strana Moravané zastávat takovouto kolaborantskou pozici k Putinovu zločinnému režimu. Prohlášení poškozuje promoravské úsilí, extrémně škodí Moravě a celé moravské myšlence. Poškozuje i ty, kteří usilují o obnovu moravské zemské samosprávy, aniž by se dopouštěli kolaborace s masovým vrahem, a kteří naopak podporují Ukrajinu a Ukrajince v jejich spravedlivé obraně.

Ondřej Hýsek, předseda Moravského zemského hnutí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright 2022 Moravské zemské hnutí. Web používá šablonu společností Blossom Themes.