V Trenčíně jsme podepsali deklaraci o rozvoji Moravy a moravanství

Moravské zemské hnutí spolu s dalšími moravskými organizacemi podepsalo memorandum o spolupráci při rozvoji Moravy a moravanství. Slavnostní podepsání se na konalo 15. července na trenčínském hradě u příležitosti festivalu Morava krásna zem na počest 1200 let od první zmínky o Moravanech.

Vedle předsedy MZH Ondřeje Hýska podepsali memorandum zástupci tří partnerských moravských organizací – Společnost pro Moravu a Slezsko, Moravská národní obec a spolek zastupující moravskou národnostní menšinu na Slovensku Morava krásna zem. Svůj podpis připojil také zasloužilý moravský umělec Tomáš Kočko. Slavnostního podepsání se účastnil rovněž velvyslanec ČR na Slovensku Tomáš Tuhý.

Prohlášení k výročí 1200 let od první písemné zmínky o Moravanech: “My, níže podepsaní zástupci občanské společnosti v roce výročí 1200 let od první zmínky o Moravanech, vědomi si kontinuity moravské kultury a identity, respektující odkaz tisícileté země Moravy, chceme přispět k rozvoji moravanství v České i Slovenské republice.”

Foto: Petr Marek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright 2022 Moravské zemské hnutí. Web používá šablonu společností Blossom Themes.