Moravské zemské hnutí odmítá pokusy o “vylepšení” státní hymny

V médiích se z iniciativy Českého olympijského výboru objevily nové nahrávky písně, která je mylně označována za „národní“ hymnu. Ve skutečnosti se jedná o státní hymnu ČR, jejíž hudební podoba je v nové verzi dle našeho názoru zbytečně rozplizlá a nezřetelná (Škroupovo zhudebnění s Jeremiášovou úpravou jsou mnohem lepší).

Usilování o přidání druhé sloky interpretujeme jako zoufalý a k neúspěchu odsouzený pokus o oživení deformovaného a vyčpělého českého nacionalismu. Je to pokračování přejmenovávací mánie, na jejímž začátku stojí v roce 1969 pookupační Česká (socialistická) republika a na konci loňský zemanovský paskvil „Czechia“, který už nám dělá ostudu i na Google Maps.

Jelikož Moravané a Slezané při odpovědi na otázku „Kde domov můj?“ odmítají lhát, že bydlí v sousedních Čechách, tedy v Zemi české (ta byla zrušena komunisty v roce 1948, stejně jako Moravskoslezská země), máme jiný návrh: přidejme ke státní hymně místo té romanticko-nacionální obrozenecké sloky takový text, který bude v duchu Preambule platné Ústavy ČR odkazovat nejen k občanům ČR v Čechách, ale i na Moravě a ve Slezsku.

Píší o nás:
Novinky.cz
Idnes.cz
lidovky.cz
echo24.cz

Odkaz: https://www.irozhlas.cz/zpravy …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright 2022 Moravské zemské hnutí. Web používá šablonu společností Blossom Themes.