Stanovisko Moravského zemského hnutí k zamýšlenému omezení (zrušení) dopravy na železniční trati Čejč – Hodonín

AKTUALIZOVÁNO. Záměr Jihomoravského kraje na omezení (zrušení) dopravy na železniční trati Čejč – Hodonín považujeme s ohledem na stav silniční dopravy v celém státě za špatný až zcestný. V udržení a modernizaci železničních tratí regionálního významu vidíme vklad do budoucnosti. O všestranném negativním vlivu silniční dopravy na životní prostředí snad nemusíme ani mluvit.

Ano, dobře hospodařit, šetřit, ale ne na nepravých místech. Podporovali jsme starosty, zastupitele a obyvatele měst a obcí na železniční trati Moravské Budějovice – Jemnice, kteří vytrvale a neúnavně bojovali za svou dráhu, na které kraj Vysočina zastavil osobní dopravu a předurčil ji k zániku. Místní lidé však svůj boj nakonec vyhráli, ač zatím pouze částečně. Stejně tak podporujeme nesmlouvavé stanovisko starostů a obyvatel obcí při trati z Čejče do Hodonína, kde se může navrhované omezení dopravy dle už “známých a osvědčených scénářů” změnit ve zrušení dráhy. 

Moravské zemské hnutí je a bude všude tam, kde se lidé dokáží ozvat proti podivným rozhodnutím podivných krajů, neboť lidé sami dobře vědí, co ve svých regionech potřebují. Věříme, že i v této části naší Moravy zvítězí rozum. Moravské zemské hnutí stojí za vámi i s vámi!

Aktualizace 3. 5. 2019: Hejtmanství nakonec svůj záměr přehodnotilo a trať zřejmě zůstane zachována. Dobrá věc se snad podařila! “Na základě nových skutečností jsme se rozhodli spoje na trati Zaječí–Hodonín zachovat. Vidíme to v současnosti jako nejlepší řešení,“ vysvětlil obrat hejtman Bohumil Šimek (ANO).

Zdroj: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/vlakova-trat-cejc-hodonin-kraj-skolaci.A190503_473747_brno-zpravy_krut

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright 2022 Moravské zemské hnutí. Web používá šablonu společností Blossom Themes.