Moravské zemské hnutí poprvé kandiduje do Poslanecké sněmovny

Moravské zemské hnutí (MZH) pod vedením celostátního volebního lídra a předsedy hnutí Ondřeje Hýska se poprvé zúčastní voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Jeho cílem je prosadit téma obnovy zemské samosprávy v ČR.

Hnutí postavilo kandidátky ve třech krajích. Lídrem jihomoravské kandidátky je Ondřej Hýsek, zástupce ředitele gymnázia a autor učebnic dějepisu. Na kandidátce dále najdeme např. podnikatele a sportovce Pavla Trčalu, vědkyni Miriam Nývltovou Fišákovou nebo předsedu Společnosti pro Moravu a Slezsko a archeologa Ondřeje Mlejnka. Na Českomoravské vrchovině vede kandidátku dlouholetý aktivista Zdeněk Kučírek, zajímavostí je účast kandidátů z moravských Dačic, kteří tak protestují proti nesmyslnému začlenění tohoto koutu Moravy do Jihočeského kraje. Tuto kandidátku podpořil svojí účastí i znojemský zastupitel Jiří Kacetl. Hnutí rozvíjí své aktivity i na Olomoucku, zdejší kandidátku vede olomoucký a moravský patriot Jan Rapant, který řadu let pracoval ve veřejné správě v oblasti dopravy a životního prostředí.


Návrat k tradičnímu zemskému uspořádání jako lék na současnou krizi i cesta k budoucí prosperitě všech oblastí ČR

Usilujeme o nápravu velké komunistické křivdy, která se stala po převratu 1948, kdy bylo účelově a záměrně zrušeno zemské zřízení. To mělo za následek devastaci veřejné správy, kterou postihlo komunistické centralistické řízení celé společnosti, jež v mnoha ohledech přetrvává do dnešních dnů. 

Současná neuspokojivá společenská, hospodářská a zejména pak politická situace je důsledkem toho, že se naše společnost po listopadové revoluci nedokázala s tímto neblahým komunistickým dědictvím vypořádat. Zrušením zemského zřízení došlo k rozbití tradiční struktury státu, což se také neblaze promítlo do myšlení lidí a má stále negativní vliv zejména na rozvoj území a identitu jeho obyvatel. 

„Budoucnost ČR spočívá v odstranění pozůstatků totalitního myšlení, českého nacionalismu a pražského centralismu v podobě drahého a slabého krajského zřízení. K úspěchu naší společnosti povede decentralizace v podobě zemského zřízení a pevné ukotvení v evropských strukturách“, řekl Ondřej Hýsek.

Ve volebním programu najdeme i požadavky na dobudování dopravní infrastruktury na Moravě, vytvoření samostatné veřejnosprávní televizní a rozhlasové stanice pro Moravu, důraz na kvalitní vzdělávání a výzvu ke zrušení malého státního znaku.

3 komentář

  1. Rád bych Vám fandil ale šance, že se do sněmovny dostanete je nulová. Kdyby jste se spojili s Moravany a Morava1918 tak by jste alespoň měli šanci dostat 1,5% hlasů a peníze, které by jste za to dostaly se mohly využít na propagaci Moravy. Argumentovat tím, že máte odlišné názory, cíle a ideologii je hloupost, protože se žádná Moravská strana sama do sněmovny nedostane.
    Volit Vás budu, bohužel ale rozštěpujete již slabé Moravské strany a děláte práci za České nacionalisty.

  2. Volit vás budu a jsem velmi rád že jste váš program je promyšlený a dle mě i životaschopný.

  3. Pro úspěch ve volbách je nutno, aby se “moravské strany” spojily.
    Bohužel pro tyto parlamentní volby je již pozdě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright 2022 Moravské zemské hnutí. Web používá šablonu společností Blossom Themes.