Spojení Moravy s Vídní stále v nedohlednu, centrální vláda selhává a kraj nemá prostředky

Ostuda. Praha drží zcela cíleně a po mnoho desetiletí Moravu dopravně odříznutou od světa, aby se ti nejschopnější byli nuceni do Prahy přestěhovat za kariérou, aby špičkoví evropští a světoví odborníci létali jen na pražské univerzity. Centrální politici pouze nechávají problémy “vyhnít” a my si to necháváme ze zvyku líbit. Kdyby měla Morava samosprávu a s ní i příslušné finance z našich vlastních daní, které pokorně a bez ptaní odesíláme do Prahy, myslíte si, že by ještě v roce 2020 neexistovala dálnice do Vídně, nezačala se stavět severojižní dálnice Brno-Svitavy či z brněnského letiště létaly jen tři linky?

Současné kraje a statutární města po volbách přiznávají, že na to nemají peníze (ve volbách opět naslibují hory doly), ale místní a krajští moravští představitelé vládnoucích stran se se svými pražskými stranickými nadřízenými (někdy také původem z Moravy) bojí jít v této věci do konfliktu a nás (i sami sebe) odbudou slovy, že “s tím přece nelze nic dělat”, “takto to bylo nastaveno”, “14 krajů je špatně, ale kdo by je slučoval” – protože jinak by se k pražským funkcím nedostali a dokonce by přišli i o své moravské pozice.

Pomozte nám to změnit, podpořte Moravské zemské hnutí!

P.S. V článku se mluví o “české” straně hranice, jedná se spíše o stranu moravskou, byť pod českou centrální správou – a podle toho to taky vypadá.

Odkaz: https://brno.idnes.cz/dalnice- …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copyright 2022 Moravské zemské hnutí. Web používá šablonu společností Blossom Themes.